Hui diumenge a partir de les 19:00 h, en el teatre Capri es reunix el jurat dels III Premis al Mèrit Faller per a la Gran Final.

La fase final és farà en quatre rondes, el jurat triarà una única candidatura en cadascuna, i en cada ronda s’eliminara una candidata.

Encara que tots els finalistes tenen mèrits per endur-se el guardò… SOLS POT QUEDAR UN!


20:16 Hores – Teatre Capri Paterna

Moltes gràcies a tots els candidats per fer cada dia més grans LES FALLES DE PATERNA.

20:16 Hores – Teatre Capri Paterna

LEOPOLDO FRONTERA ES EL GUANYADOR DEL III PREMI AL MERIT FALLER!!

Remedios Sánchez i Martínez es la segona clasificada.

20:10 Hores – Teatre Capri Paterna

Comença la votació per al guanyador…

20:10 Hores – Teatre Capri Paterna

Per a la final els dos candidats són Remedios Sánchez i Martínez i Leopoldo Frontera.

20:07 Hores – Teatre Capri Paterna

El tercer dels eliminats és BEATRIZ SOLAZ I GIL.

20:04 Hores – Teatre Capri Paterna

Sense mes preàmbuls comença la tercera de les votacions per a decidir els dos finalistes.

20:03 Hores – Teatre Capri Paterna

El segon dels eliminats és VICENTE BLANCO I PLA.

20:03 Hores – Teatre Capri Paterna

La segon de les votacions el eliminat es…

20:00 Hores – Teatre Capri Paterna

Comença la segona de les votacions de la vesprada per a decidir qui queda en quart lloc d’aquesta III Edició del Mèrit Faller de la vila de Paterna.

19:55 Hores – Teatre Capri Paterna

La primera de les eliminades es AMPARO GIMENEZ i CALATRAVA.

19:50 Hores – Teatre Capri Paterna

La primera de les votacions el eliminat es…

19:49 Hores – Teatre Capri Paterna

Comença la primera de les votacions de la vesprada. Cada membre del jurat votarà a qui vol que siga el candidat que vol que siga el guanyador de aquesta III Edició.

S’eliminarà el candidat amb menys vots.

QUINA EMOCIÓ!!!

19:27 Hores – Teatre Capri Paterna

En primer lloc es fa un recordatori de quins són els mèrits dels diferents candidats que han aplegat a aquesta final.

19:22 Hores – Teatre Capri Paterna

Ara que el jurat pren seient és bon recordar qui el compon:

  • Alberto Moncho i Grau – President del Jurat (Falla Vicente Mortes)
  • Alfons Morcillo i Ortega – Vocal (Falla Vicente Mortes)
  • Demetrio Sanchez i Castillo – Vocal (Falla Vicente Mortes)
  • Francisco Arjona i Molina – Vocal (Falla Vicente Mortes)
  • Gregorio Buendia i Ibañez – Vocal (Falla Gran Teatre)
  • Santi Puentes i Segarra – Vocal (Falla Sant Roc)
  • José Jover i Torres – Vocal (Falla El Moli)
  • Elena Martinez i Guillem – Vocal (Falla Dos de Maig)
  • Andrea Lopez i Esteves – Vocal
  • Samuel Fernandez i Molina – Vocal (Falla El Clot)
  • Salvador Marín i Fink – Vocal (Falla Campament)

Tenim fallers de tota la vida, persones que saben el que és dur una falla com a presidents en nombroses ocasions, Falleres Majors de Paterna… un jurat perfectament capaç de decidir qui és el guanyador o guanyadora.

19:05 Hores – Teatre Capri Paterna

Abans de començar anem a nombrar qui son els candidats que obten hui al premi.
Desprès que a la primera fase es presentaren 14 candidatures s’han quedat 5 finalistes:
– Remedios Sánchez i Martínez
– Maria Amparo Gimenez i Calatrava
– Beatriz Solaz i Gil
– Vicente Blanco i Pla
– Leopoldo Frontela

19:00 Hores – Teatre Capri Paterna

Ja estem al Teatre tot preparat per a començar.

2 comentarios en «Segueix en directe la Gran Final dels III Premis al Mèrit Faller de Paterna»

Los comentarios están cerrados.